Menü

Başkanın Mesajı

Söyleyecek sözümüz, yapacak çok işimiz var.

Dünyanın atmosferini sarmalayan bu zulme, adaletsizliğe ve kaosa dur diyecek birileri çıkmayacak mıydı?

“….Allah, iyiliği ve adaleti emreder…” gerçeğini üzerine alıp, sahip olduğu her şeyi bu emir doğrultusunda kullanacak cesur ve zamanda sınır kabul etmeyen kahramanlar çıkmayacak mıydı?

Kendisi de “global batıl” tarafından üretilmiş bu ekonomik düzendeki aktörlere, “durun bir dakika, sizi kim biçimlendiriyor?” diye soran, “mülk Allah’ındır” değerini benimsemiş, faizi ortadan kaldıran adil düzeni benimseyen sanayici ve iş adamları olmayacak mıydı?

“Düzen böyle…” teslimiyetiyle yaşamlarını tüketmekte olan insanlara, “başka bir yol daha var!” diyen bir avuç insan çıkıp haykırmayacak mıydı?

“Ben böyle bakıp durmayacaktım dili bağlı, İslam’ı uyandırmak için haykıracaktım “ diyen M.Akif’e kulak veren ve “ben durmayacağım dili bağlı” diyen olmayacak mıydı?

Uyutulanları geçerseniz, herkes oynanan sinsi şeytani düzeneğin farkında…

Teşhisler tamam… Fikirler havada uçuşuyor… Teoriler teorilerle çarpışıyor… Kımıldayan yok… Hareket Yok…

Dünya, şeytan ve yardakçıları tarafından özel bir formüle göre yönetilirken, insanlığın acil ve kesin ilacı adil düzen dışında “haydi eylem zamanı” diyen yok.

İyilik ve adalet için, “en iyi cümleyi kurmaya çalışma” nın ötesinde bir gayret yok.

Harekete geçenler ise birkaç engelden sonra “üzülmeyin, gevşemeyin, inanıyorsanız muhakkak üstünüz” ayetini duyamadan vazgeçip teslim oluyorlar.

Bekleyecek miydik?

Son güzel insan katledilinceye, son ahlak ilkesi yok edilinceye, son helal lokma çürüyünceye kadar bekleyecek miydik?

Hayır. Hayır. Hayır… Asla beklemeyeceğiz.

Zehirli çiçeklerden değil, helal çiçeklerden nektar toplayan binlerce arının, hazırladıkları o şifa ilacını bırakabilecekleri adil düzen kovanı olmak için başladık bile…

Bu arılara kovan olacak olan Yeni Bir Dünya Sanayici Ve İş Adamları Derneği, Allah’a yüzünü, Faize, zulme ve sefalete sırtını çeviren cesur eylemlerin hareket merkezidir.

Alnı secdeye değen ve paradan daha çok tesbihe dokunan, bu eylemi bekleyen binlerce Müslüman sanayici, iş adamı ve girişimcilere bir kapı açtık. İstanbul surlarına atılan ilk top gibi, şairin surda açtığı o gedik gibi…

“Amaç için her araç meşrudur”, “menfaat için her şey yapılabilir” enerjisi ile oluşan bir dünyada, Allah’ın ilkelerini kendisine sınır ve yaşama amacı edinmiş yol arkadaşlarımıza selam olsun.

Ya Resul, bizim kervanlarımız da yola çıktı, sana doğru geliyoruz…

Belki Medine’de Belki Mekke’de karşılarız seni..

Selman ESMERER
Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği
Genel Başkanı